Четвер, 28.03.2024, 17:21
Вітаю Вас Гість | RSS

Яготинський історичний музей

Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

Створено сайт Яготинських музеїв

Створено сайт Яготинських музеїв

 

Картини Катерини Білокур варті підвищеної уваги. Про ціни не будемо...
Картини Катерини Білокур варті підвищеної уваги. Про ціни не будемо...

Редакція журналу "Музеї України" радо вітає Яготинський державний історичний музей з повторним виходом в інтернет! Програма "Музейний сайт" працює, популяризуючи українські музеї в світі.

Нагадаємо, що наша команда вже зробила сайти Музею гетьманства, Вишгородському і Дубненському заповідникам, Ялтинському музею "Поляна казок", музею "Битва за Київ у 1943 році", Лук*янівському заповіднику, музею Білої Церкви, Державному заповіднику "Битва за Київ у 1943 році" та іншим закладам.

Ми давно підтримуємо музеї Яготинщини, намагаємося популяризувати район в туристичному середовищі. Думаємо, частково нам це вдалося.

Багато чого є в музеях...
Багато чого є в музеях...

Робота продовжується! Сайт поки-що працює у тестовому режимі...


Просимо всіх користувачів з різних країн, зайти на новостворений сайт, аби ми змогли протестувати ресурс. Зрозуміло, і це вже традиційно, відбудеться кілька хакерських атак на новостворену сторінку.

Погруддя народних майстрів біля картинної галереї
Погруддя народних майстрів біля картинної галереї

І ще раз про музей.

Яготинський державний історичний музей розташований в центрі міста в будинку XIX ст. Свого часу це приміщення входило до складу будівель промислового містечка Розумовських-Рєпніних.

Згідно з рішенням виконкому Яготинської районної Ради депутатів, відкриття історико-краєзнавчого музею відбулось 7 листопада 1960 року. В 1968 році музею було присвоєно звання «народний». Спочатку він працював на громадських засадах, а в 1972 році став відділом Переяслав-Хмельницького історичного музею. З 1987 року отримав статус державного.

Була така мода...
Була така мода...
Вагомий внесок у створення музею вніс колишній директор Олександр Степанович Непорожній (1928-1998рр.), справжній подвижник культури на Яготинщині. Саме завдяки таким невтомним ентузіастам, як він, тримається наша національна духовність, не перериваються зв’язки віків, поколінь, постійно живе історична пам’ять про рідний край.

Сьогодні музей має унікальну за своєю побудовою експозицію, що базується на краєзнавчих матеріалах Яготинщини. Вона розміщена в 14 залах і представляє широкий діапазон тематичних розділів, де гармонійно розподілені в історичній періодизації пам’ятки матеріальної та духовної культури, які висвітлюють історію краю від періоду палеоліту до сьогодення. Серед них археологічна та нумізматична колекції, предмети народного ужиткового мистецтва XIX ст.-поч. XX ст., воєнно-історичні, художні, документальні та фотодокументи.

Науковий інтерес становить палеолітична колекція, яка складається із залишків скелета мамонта та кам’яних знарядь праці, які були виявлені під час розкопок, проведених під керівництвом доктора історичних наук, археолога І.Г.Шов-копляса в селі Добра-ничівці в 1952 році. Датовані 12-10 тисячами років до н.е. знахідки відносяться до епохи пізнього палеоліту.

Археологія музею також представлена знахідками з епохи міді-бронзи (З тис. - 1 тис. р. до н.е.), особливе місце в експозиції займає горщик, виготовлений першими слов’янами-антами.

Знахідки з Чернещини говорять про те, що на території нашого району свого часу були поселення періоду Київської Русі. Тому деякі з них представлені в експозиції музею.

Старовинне ліжко. Можливо, тут спав Кобзар...
Старовинне ліжко. Можливо, тут спав Кобзар...
Про історію виникнення міста та заселення вільного степу Яготинського можна дізнатись, познайомившись з експозицією залу козаччини, де також розповідається про його колишніх власників та походження назви. Особливий інтерес викликають стародруки, ікони, які є раритетами музею, предмети часів козацтва та скульптурні портрети народних месників Залізняка, Ґонти, Кармелюка роботи Івана Гончара.

Не менш цікавий експозиційний розділ і про останнього гетьмана Лівобережної України Кирила Григоровича Розумовського, Миколу Григоровича Рєпніна, який був надзвичайним послом у Вестфалії, генерал- губернатором Саксонського королівства, генерал-губернатором Малоросії (Чернігівської та Полтавської губерній). Особливий інтерес представляють предмети побуту з палацу Розумовських-Рєпніних, зокрема, бронзові підсвічники, порцелянові тарілі з розписами, вази та ін. речі.

Окремий зал музею присвячений перебуванню Т.Г.Шевченка в Яготині, де представлені експонати, що відтворюють життєвий і творчий шлях Великого Кобзаря, ім’я якого золотими літерами вписано в історію світової прогресивної культури.

В районі дії вісім музеїв. Добранічівську стоянку і музей Катерини Білокур, треба відвідати однозначно!

Сподіваємося, новостворений сайт допоможе допитливим краєзнавцям.

Віктор Тригуб, редактор журналу "Музеї України"

Написано у 2007 році!

Категорія: Мої статті | Додав: defaultNick (07.04.2013)
Переглядів: 615 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0