Середа, 22.01.2025, 12:00
Вітаю Вас Гість | RSS

Яготинський історичний музей

Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

Фестиваль музейних сайтів

Фестиваль музейних сайтів

Час не стоїть. Життя стрімко змінюється. Змінюються і музеї. Журнал «Музеї України» постійно отримує листи з проханням внести зміни у каталог музеїв, опублікованому на нашому ресурсі. Той список ми уклали десь десять років тому. Тоді не всі музеї у регіонах мали навіть комп’ютери. Власний сайт створили лише кілька великих закладів. Нині ситуація кардинально інша. Впевнено можна сказати, що переважна більшість музеїв має власну сторінку в мережі!

Каталог музеїв тут - http://www.museum-ukraine.org.ua/index.php?go=Page

Варто згадати, що у рамках програми «Музейний сайт» наш часопис допоміг створити власний ресурс більш ніж тридцяти музеям! Як великі професійні сайти, так і сторінки на безкоштовному хостингу Укоз. До речі, саме Укоз найкраще підходить для презентації маленьких сільських та районних музеїв! Створити там сайт може навіть школяр! Ось вдалий приклад - http://nigin-museum.do.am/  Музей рідкісної книги у Ніжині. Ми допомогли на стартовому етапі, а далі музейники підтримують сайт самотужки – якихось фінансових витрат чи спеціальних знань не потрібно!

А ось сумний приклад – Музей прикордонників у Києві закрили. Експонати перевезли у далеку військову частину, залишився лише сайт, який назавжди зафіксував згадку про той гарний заклад - http://kordon-museum.do.am/   Була ціла війна за той музей. Керівництво нашого журналу навіть грамоти від генералів-прикордонників отримало. Програли…

Трагічно загинув від вибуху снаряду директор Музею слідопитів при нашому журналі Володимир Даниленко. Музей законсервовано. Сайт залишився - http://sledopit.do.am/  

Експерти вважають, що без власної сторінки в інтернеті, музей практично не існує! Адже, побувати у всіх 5000 музеях лише України неможливо! Вже не говоримо про інші країни! А от здійснити віртуальну екскурсію мережею – елементарно! Не слід забувати велику вдячну аудиторію школярів та студентів, які саме на музейних сайтах отримують матеріали для творів та рефератів…

Отож, журнал «Музеї України» розпочинає огляд-фестиваль існуючих сайтів українських музеїв. Ми спробуємо їх трохи розрекламувати, передрукуємо якісь базові матеріали, привернемо увагу до цінного досвіду, допоможемо з проблемними питаннями. Поступово доповнимо і уточнимо наш каталог.

Просимо співробітників музеїв не чекати, поки черга дійде до них – пишіть, надсилайте посилання на власні ресурси, уточнену інформацію про Ваш заклад! Контакт через сайт «Музеї України» - http://www.museum-ukraine.org.ua/index.php

Вже відчуваємо, що Фестиваль музейних сайтів буде тривати кілька років – охопити все швидко просто неможливо!

До речі, ми можемо допомогти створити сайт тим маленьким музеям, які ще не змогли вийти у кібернетичний світ. Пишіть!

То давайте разом здійснимо захопливу віртуальну мандрівку далекими музеями, куди ніколи не доїдемо, чи були колись у дитинстві…

Подорожуйте! Від музею до музею!

Віктор Тригуб, редактор журналу «Музеї України»

Категорія: Мої статті | Додав: defaultNick (07.04.2013)
Переглядів: 703 | Коментарі: 2 | Теги: Фестиваль музейних сайтів | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0